16 července, 2024

Flotilovým automobilem roku 2021 je Škoda Octavia, flotilovým elektroautem roku 2021 je Volkswagen ID.3

Praha, 25.1.2021.Titul Flotilový automobil roku v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU pro letošní rok získala Škoda Octavia. Vítězství v kategorii Flotilové elektroauto roku získal VW ID.3. V anketě magazínů Business Car a Flotila o tom rozhodla početná odborná porota.

Fleet Derby Flotila roku

O celkovém vítězi v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021 rozhodla třicetičlenná odborná porota složená z fleetových manažerů firem s rozsáhlými vozovými parky. Ti měli možnost se se všemi nominovanými vozy svézt v polovině září v areálu mosteckého Autodromu, kde se konaly testovací jízdy s názvem Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2020. Tato akce se zároveň stala loňskýmnejvětším setkánímfleetových manažerů v České republice.

Porotci při své volbě vycházeli z vlastních zkušeností, z dojmů nabytých v průběhu testovacího dne i z dat poskytnutých společností TecAlliance, která ke každému z nominovaných vozů zpracovala přehled nákladů na servis a opotřebitelné díly po ujetí 90 000 a 150 000 km, což pomohlo odkrýt skutečné náklady na provoz u jednotlivých modelů. Porotci při své volbě zohledňovali i zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti.

Vítězem v hlavní kategorii o Flotilový vůz roku se stal model Škoda Octavia. Titul elektrické auto roku získal model Volkswagen ID.3.

 

„Octavia v letošním ročníku zvítězila s poměrně velkým náskokem. Zajímavý souboj se soupeři naopak svedl VW ID.3 v kategorii elektromobilů. Věříme, že právě tato kategorie bude v dalších ročnících hodně nabitá a její prestiž bude nadále stoupat. Prodeje elektromobilů postupně rostou a stále více pronikají i do vozových parků. Stejně tak roste i počet modelů dostupných na českém trhu. Ty nabízejí stále vyšší dojezdy a jsou tak lépe využitelné i ve fleetovém provozu,“ hodnotí výsledky a prestiž segmentu elektrických vozidel Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila.

Anketa FLEET DERBY – FLOTILA ROKU je otevřená také širšímu okruhu flotilových manažerů, kteří vybírají nominované automobily z pěti tříd. O ocenění bojují nominované modely v kategoriích Referentské vozy, Manažerské vozy, Vozy SUV a crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a v kategorii Ekologické vozy, do které náleží všechny modely s jakýmkoliv alternativním pohonem, ať už jde o vozy CNG či LPG, hybridy, či stále frekventovanější plug-in hybridy. Hlasování probíhalo na webových stránkách ankety a své kategorie opanovaly postupně modely Škoda Octavia, Audi A6, Mercedes-Benz GLB, Volkswagen Transporter T6.1 a Peugeot e-208.

„Zajímavé výsledky jsme zaznamenali především v kategorii Manažerských automobilů a SUV. Mezi manažerskými auty vůbec poprvé zvítězila značka Audi se svým velmi povedeným modelem A6. Ve třídě SUV se zase prosadil Mercedes-Benz GLB, který porotce zaujal atraktivní cenou, vyspělou technikou a nízkými náklady na provoz a servis.

Další zajímavost se odehrála mezi ekologickými auty. V této třídě se stále více prosazují čisté elektromobily, a tak není divu, že první dvě místa obsadil Peugeot e-208 a Volkswagen ID.3. Na třetím místě pak díky rovnosti hlasů skončil Renault ZOE a plug-in hybridní Škoda Superb,“ říká Michal Busta, šéfredaktor magazínu Business Car.

CELKOVÉ VÝSLEDKY ANEKTY FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021

Flotilový automobil roku 2021

Škoda Octavia

Flotilové elektroauto roku 2021

Volkswagen ID.3

Referentské vozy

 1. místo Škoda Octavia
 2. místo Volkswagen Golf
 3. místo Kia Ceed SW

 Manažerské vozy

 1. místo Audi A6
 2. místo Mercedes-Benz E 300 de
 3. místo Peugeot 508 SW Hybrid

SUV vozy a crossovery 

 1. místo Mercedes-Benz GLB
 2. místo Subaru Forester e-Boxer
 3. místo Alfa Romeo Stelvio

 Užitkové vozy do 3,5 t

 1. místo Volkswagen Transporter 6.1
 2. místo Mercedes-Benz Vito Tourer
 3. místo Ford Tourneo/Transit Custom PHEV

Ekologické vozy

 1. místo Peugeot e-208
 2. místo VW ID.3
 3. místo Renault ZOE, Škoda Superb iV
Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit