16 července, 2024

Vyhlášení výsledků ankety FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2022

Flotilovým automobilem roku 2022 se stala Kia Ceed SW

Flotilovým elektroautem roku je model Škoda Enyaq iV

Praha, 28.2.2022.

Titul Flotilový automobil roku v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU pro letošní rok získala Kia Ceed SW. Vítězství v kategorii Flotilové elektroauto roku slaví Škoda Enyaq iV. V anketě magazínů Business Car a Flotila o tom rozhodla početná odborná porota.

O celkovém vítězi v anketě FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2022 rozhodla více než třicetičlenná odborná porota složená z fleetových manažerů firem s rozsáhlými vozovými parky. Ti měli možnost se se všemi nominovanými vozy svézt na konci září v areálu Polygonu Hradec Králové, kde se konaly testovací jízdy s názvem Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2021. Akce s rozsáhlým doprovodným programem se zároveň stala loňským největším setkáním fleetových manažerů v České republice.

Porotci při své volbě vycházeli z vlastních zkušeností, z dojmů nabytých v průběhu testovacího dne i ze zůstatkových hodnot společnosti Eurotax a celkového TCO. Porotci zohledňovali i celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti.

Vítězem v hlavní kategorii o Flotilový vůz roku se stal model Kia Ceed SW. Titul elektrické auto roku získala novinka v podobě modelu Škoda Enyaq iV.

 Vítězem v hlavní kategorii o Flotilový vůz roku se stal model Kia Ceed SW.

„Model Ceed je oblíbeným flotilovým autem a potvrdilo se to i v letošním výběru porotců. Karoserie kombi verze SW nabízí vysokou užitnou hodnotu, dobrý poměr cena/výkon a je proto i častou volbou zaměstnanců, kteří mohou firemní auto používat k soukromým účelům“, hodnotí flotilové auto roku Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila. „Kia u porotců bodovala především rozumnou pořizovací cenou začínající na 420 000 korunách, přívětivým TCO, sedmiletou zárukou a solidními zůstatkovými hodnotami“, dodává Michal Busta, šéfredaktor časopisu Business Car.

O titul Flotilové elektroauto roku usiluje stále větší počet modelů.

Titul elektrické auto roku získala novinka v podobě modelu Škoda Enyaq iV.

U porotců zabodovala a zvítězila s velkým náskokem Škoda Enyaq iV. Věříme, že prestiž této kategorie bude s přibývajícími elektromobily dále stoupat. Prodeje elektromobilů postupně rostou a stále více pronikají i do vozových parků,“ hodnotí Michal Žďárský absolutního vítěze Flotilového elektroauta roku.

„Enyaq mezi flotilovými elektromobily zvítězil přesvědčivě, odbornou porotu ale zaujal i Hyundai Ioniq, který skončil na druhém místě. Porotci často ve svých zdůvodněních uváděli i podobné vlastnosti obou rivalů, především šlo o dojezd, výkon, užitné vlastnosti i TCO,“ dodává Michal Busta.

Anketa FLEET DERBY – FLOTILA ROKU je otevřená také širšímu okruhu flotilových manažerů, kteří vybírají nominované automobily z pěti tříd. O ocenění bojují nominované modely v kategoriích Referentské vozy, Manažerské vozy, Vozy SUV a crossovery, Užitkové vozy do 3,5 t a v kategorii Ekologické vozy, do které náleží všechny modely s jakýmkoliv alternativním pohonem, ať už jde o vozy CNG či LPG, hybridy, či stále frekventovanější plug-in hybridy. Hlasování probíhalo na webových stránkách ankety a své kategorie opanovaly postupně modely Škoda Fabia, Mercedes-Benz třídy C, Audi Q7, Mercedes-Benz eSprinter a Škoda Enyaq iV.

Letošní ročník zahrnoval též hlasování v kategoriích určeným flotilovým produktům a službám. V kategorii Finance a pojištění zvítězila služba Havarijní program společnosti Business Lease zvyšující kontrolu nad náklady na škody souvisejícími s poškozením vozidel s možností jejich vývoj aktivně ovlivňovat. V kategorii Technologií a systémů pro správu flotil zvítězil produkt domácí nabíjecí stanice Webasto.

CELKOVÉ VÝSLEDKY ANEKTY FLEET DERBY – FLOTILA ROKU 2021

Flotilový automobil roku 2022

Kia Ceed SW

Flotilové elektroauto roku 2022

Škoda Enyaq iV

Referentské vozy

 1. místo Škoda Fabia
 2. místo Volkswagen Golf Variant
 3. místo SEAT Leon Sportstourer

 Manažerské vozy

 1. místo Mercedes-Benz třídy C
 2. místo Subaru Outback
 3. místo Opel Insignia

SUV vozy a crossovery        

 1. místo Audi Q7
 2. místo Peugeot 3008
 3. místo Ford Explorer

 Užitkové vozy do 3,5 t

 1. místo Mercedes-Benz eSprinter
 2. místo Volkswagen Transporter 6.1
 3. místo Renault Kangoo Van

Ekologické vozy

 1. místo Škoda Enyaq iV
 2. místo BMW iX3
 3. místo Peugeot 3008

PRODUKTY A SLUŽBY

Finance a pojištění

Business Lease –  Havarijní program

Technologie a systémy pro správu flotil

Webasto –  Domácí dobíjecí stanice

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit