27 března, 2023

Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2020

TZ: V areálu mosteckého Autodromu se v rámci akce s názvem Fleet Derby – Flotila roku, Srovnávací jízdy LeasePlan 2020 uskutečnilo největší setkání fleetových manažerů v ČR

  • Testovacího dne pro odbornou veřejnost a porotce ankety o fleetové auto roku se poprvé zúčastnili i klienti leasingové společnosti LeasePlan ČR
  • Na akci se sešlo více než dvě stovky odborníků fleetového provozu, kteří měli k dispozici víc jak sedmdesátku testovacích aut
  • Nebývalý zájem byl i o bohatý doprovodný program skládající se z jízd v off-roadu, jízd s veterány a jízd na polygonu bezpečné jízdy pod vedením školených instruktorů

Praha, 24.9.2020.

Magazíny Business Car  a Flotila společně s hlavním partnerem akce společností LeasePlan ČR uspořádaly 23. září na mosteckém polygonu akci určenou výhradně odborné veřejnosti a porotě hlasující v prestižní anketě Fleet Derby – Flotila roku. Odborná porota rozhoduje o titulu v kategoriích Flotilové auto roku a Flotilové elektroauto roku. Letos bylo do ankety nominováno téměř 50 automobilových novinek.

23. září bylo v Mostě vyhrazeno testovacím jízdám s automobilovými novinkami tohoto roku. Na místě se sešlo více jak 80 automobilů určených k testovacím jízdám a řada dalších, se kterými návštěvníci absolvovali jízdy na off-roadovém polygonu, či kurz bezpečné jízdy pod vedením proškolených instruktorů.

Odborná porota hlasující v anketě Fleet Derby – Flotila roku při svém hodnocení zohledňuje technickou vyspělost vozu, produkci CO2, zůstatkové hodnoty, celkové TCO, vhodnost pro firemní autoparky, užitnou hodnotu, cenu a řadu dalších parametrů. Letos se pod tlakem prudkého nástupu elektromobilů anketa rozrostla vedle vozidel s ekologickým pohonem ještě o samostatnou kategorii elektromobilů, kterých se v Mostě při testovacích jízdách sešlo hned patnáct. Během celého dne návštěvníci včetně samotné poroty uskutečnili rekordní počet 477 testovacích jízd. Mezi nejvytíženější a nejžádanější modely patřily vozy Audi, Mercedes-Benz, Subaru, Škoda Auto, VW, Volvo, DS i Peugeot.

„Bylo až překvapující sledovat, jaký zájem mezi hosty byl právě o vozidla s čistě elektrickým pohonem. Je vidět, že řada firem o této alternativě začíná víc a víc přemýšlet a dokazují to i stále vyšší počty prodaných elektromobilů na českém trhu. Právě tento moment nás přesvědčil o tom, že si elektromobily v anketě o Flotilové auto roku svoji samostatnou kategorii již zaslouží,“ hodnotí tuto skupinu vozidel Michal Žďárský, šéfredaktor magazínu Flotila.

Akci přálo i počasí, což ocenili nejen samotní návštěvníci, ale i účastníci doprovodného programu, do kterého patřily i jízdy s veterány. Na místě se sešly výjimečné a hodnotné kousky, mezi kterými se objevil Jaguar MK2 z roku 1964, Škod Rapid z roku 1938 nebo Tatra 600 Tatraplan z roku 1949.

„Jsme rádi, že se akce vydařila a že jsme ji nakonec mohli v současné nelehké době ovlivněné pandemií koronaviru uspořádat. Fleetoví zákazníci jsou za každou takovou možnost, kdy si mohou na jednom místě vyzkoušet řadu konkurenčních modelů, vždy velmi vděční, a i letos se nám to potvrdilo. Ostatně rekordní počet uskutečněných jízd a zpětná vazba od samotných návštěvníků jsou toho jasným důkazem,“ říká Michal Busta, šéfredaktor magazínu Business Car.

Fotogalerie

Přihlásit Registrace
Pamatovat si mě
Ztracené heslo?
Přihlásit Registrace
Potvrzení registrace vám zašleme e-mailem.
Obnova hesla Registrace
Přihlásit